Makijaż permanentny, nazywany również mikropigmentacją, polega na wprowadzeniu w głąb naskórka odpowiedniego pigmentu w celu podkreślenia atutów urody, zniwelowania niedoskonałości lub kamuflażu defektów powstałych np. w wyniku wypadku lub choroby.
Zasadniczą różnicą pomiędzy mikropigmentacją kosmetyczną a tatuażem jest głębokość na jaką wprowadzane jest pigment oraz rodzaj pigmentu. W przypadku makijażu permanentnego, linergistka wprowadza barwnik dość płytko, w górną warstwę skóry. Natomiast w przypadku tatuażu, barwnik implementowany jest w głąb skóry właściwej. Pigmenty dedykowane do zabiegów makijażu permanentnego mają bardzo drobne cząsteczki (od 1 do 8 mikronów). Natomiast pigmenty do tatuażu mają cząsteczki większe (powyżej 10 mikronów).
Na efekt zabiegu mikropigmentacji składa się kilka czynników: umiejętności linergistki, jakość zastosowanego pigmentu, postępowanie klienta po zabiegu (bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych), rodzaj skóry (sucha, tłusta, mieszana, normalna), wiek klientki (im osoba starsza tym makijaż permanentny będzie bardziej trwały, u osób młodych następuje szybsza wymiana komórkowa i dlatego makijaż permanentny jest mniej trwały), indywidualne właściwości skóry (fizjologiczny proces gojenia się), rodzaj igły i technika użyta przy zabiegu.
Należy mieć na uwadze, że zabieg makijażu permanentnego składa się z minimum dwóch etapów: pigmentacja pierwsza, a następnie po 30-60 dniach od zabiegu pierwszego, następuje drugi etap czyli wizyta uzupełniająca, nazywana „korektą” lub „dopigmentowaniem”. Wizyta uzupełniająca ma na celu przeprowadzenie przez osobę wykonującą zabieg (linergistkę) kontroli zagojenia się pigmentacji po pierwszym zabiegu, poprawę zgodnie z życzeniem klienta, uzupełnienie pigmentu w miejscach gdzie “nie przyjął się” po pierwszej pigmentacji oraz wzmocnienie lub utrwalenie rezultatów (wykonanie “dopigmentowania” jest bardzo ważne dla ostatecznego efektu). Pierwsze dopigmentowanie wykonuje się między 30 a 60 dniem od pierwszego zabiegu, kolejne dopigmentowania (jeżeli są potrzebne) wyznacza się w odstępach minimum 1 miesiąca (tak aby skóra mogła się dobrze zagoić między zabiegami).
Makijaż permanentny jest przeze mnie wykonywany maszynowo (przy pomocy urządzenia przeznaczonego do wykonywania mikropigmentacji oraz jednorazowych kartridży) oraz ręcznie (przy pomocy specjalnego jednorazowego piórka zaopatrzonego w ostrze). W przypadku zabiegu wykonanego maszynowo efekt utrzymuje się kilka lat (ok. 1 do 3 lat), w przypadku zabiegu wykonanego ręcznie (technika microblading) możemy liczyć na nieco mniejszą trwałość i utrzymanie się efektu przez około rok (od 4 do 18 miesięcy). Czynniki które niekorzystnie rokują, jeżeli chodzi o trwałość makijażu permanentnego to: młody wiek (szybka regeneracja skóry i makijaż permanentny szybciej się “wyłuszcza”), skóra tłusta lub mieszana (szczególnie z skłonnością do trądziku), promieniowanie UV (opalanie się bardzo wpływa na blednięcie pigmentu). Generalnym założeniem jest, że makijaż permanentny odświeżamy po upływie od 1 do 2 lat.
Nasza oferta
Makijaż permanentny brwi
Odpowiednio dobrany kształt oraz intensywność koloru brwi pozwala nadać twarzy zupełnie innego charakteru oraz podkreślić naturalną urodę. W zależności od upodobań klientek oraz pożądanego efektu makijaż wykonuje się metodami maszynowymi lub ręcznymi. W odpowiedzi na zróżnicowane potrzeby moich podopiecznych oferuję obie te możliwości. Technika makijażu permanentnego brwi dobierana jest indywidualnie podczas konsultacji w gabinecie w Poznaniu.
Makijaż permanentny ust
Coraz więcej kobiet decyduje się na poprawę pigmentu konturu ust oraz nadania im bardziej nasyconego koloru. Z wiekiem powoli tracimy naturalny kolor czerwieni wargowej, dlatego wiele klientek decyduje się na jego odświeżenie. W gabinecie oferuję trzy metody makijażu permanentnego w zależności od efektu, jaki chce uzyskać klientka: Lipstick, Aquarell oraz 3D. Zachęcam do zapoznania się ze specyfikacją każdej z tych metod.
Makijaż permanentny – kreski na powiekach
Kreski na powiekach są idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które malują je na codzień a nie mają na to czasu. Nasz gabinet oferuje rozmaite jej warianty począwszy od klasycznej kreski górnej i dolnej, przez grubszą typu eyeliner, kończywszy na naturalnej kresce zagęszczającej linię rzęs. Oferta obejmuje również kreski cieniowane, ale i mini hair. Zapraszam do zapoznania się z ich opisem oraz sugerowanym przeznaczeniem.
Mikropigmentacja brwi może być wykonana za pomocą:
METODY WŁOSA polegającej na imitacji włosów na łuku brwiowym, wypełnieniu ubytków, zagęszczeniu. Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia do mikropigmentacji, wyposażonego w jednorazowe kartridże (kartridż to przezroczysta, plastikowa obudowa wewnątrz której znajduje się igła). Najnowszą odmianą tej metody jest NANO BROWS (nazywana też Nano-Needle Brows), jest to technika polegająca na mikropigmentacji poszczególnych włosków za pomocą urządzenia zakończonego specjalnymi Nano lub Micro igłami. Efekty wykonania makijażu permanentnego tą techniką są bardzo zbliżone do efektów Microbladingu, a zarazem są bardziej trwałe niż Microblading (włoski wykonywane w technice Nano Brows, są jednak nieco grubsze niż te które możemy uzyskać dzięki Microbladingowi, dlatego u Pań które mają niewiele swoich naturalnych włosków na łuku brwiowym, naturalniej będzie wyglądał Microblading niż Nano Brows).
METODA PUDROWA (nazywana też OMBRE, jeżeli przody i góra brwi są nieco jaśniejsze). W przypadku tej metody staramy się imitować codzienny makijaż, efekt henny lub pudru nałożonego na łuk brwiowy. Jest to (obok metod imitujących włos) jedna z najczęściej wybieranych metod pigmentacji, ponieważ daje bardzo subtelny rezultat. Co więcej, przy stosowaniu tych dwóch technik często pigmentuje się w wersji 3D tzn. używając dwóch lub trzech kolorów, aby uzyskać gradację i płynne przejście od naturalnie ciemniejszych części brwi do jaśniejszych. Jest to metoda dość trwała i odpowiednia dla każdego rodzaju cery (również dla cer “trudnych” np. tłustych, naczyniowych czy trądzikowych).
METODA KOMPAKT (czasem nazywana METODĄ CIENIA) polega na naniesieniu w ramach łuku brwiowego pigmentu, w taki sposób aby pigment tworzył dość spójny “podkład” pod naturalnym zarostem brwi. Kontury brwi w tej metodzie są wyraźnie zaznaczone. Metoda ta jest odpowiednia dla osób które mają swój naturalnie gęsty zarost brwi lub lubią wyraźnie zaznaczone brwi. Niestety, u osób które mają braki w owłosieniu brwi lub mają rzadki zarost, metoda cienia może wyglądać dość nienaturalnie (jak pieczątka). Z tego powodu metoda kompaktowa jest obecnie bardzo rzadko wybierana – ja w tej metodzie już obecnie nie pracuję, ponieważ dużo naturalniejsze rezultaty uzyskujemy korzystając z innych metod, które imitują naturalny zarost brwi tzn. metoda włosa oraz metoda microblading (piórkowa) lub metod bardziej subtelnych np. powder brows czy ombre brows.
METODA PIÓRKOWA (MICROBLADING), która w swoim założeniu jest bardzo podobna do metody włosa, ale w tym przypadku zabieg jest wykonywany ręcznie, za pomocą specjalnego piórka i ostrza. Pewną odmianą metody piórkowej jest MICROBLADING – różniący się od metody piórkowej innym kątem prowadzenia ostrza, innym kształtem ułożenia poszczególnych włosków i ich grubością. Przez wiele osób nazwa “metoda piórkowa” i “microblading” są używane zamiennie, gdyż różnice pomiędzy tymi technikami pracy są bardzo subtelne. Zaletą metody MICROBLADING jest ogromna precyzja z jaką wyrysowywane są poszczególne włosy. Dzięki tej metodzie, możliwe jest bardzo dokładne odwzorowanie naturalnego zarostu brwi, nawet u osób które w wyniku choroby lub wypadku całkowicie straciły owłosienie w obrębie brwi. Należy jednak zwrócić uwagę, że jest to metoda, która nie jest odpowiednia dla skór tłustych, naczyniowych czy trądzikowych oraz jest mało trwała – efekty zabiegu wykonanego ręcznie utrzymuje się krócej, niż przy wykonaniu makijażu za pomocą urządzenia tj. od 4 do 18 miesięcy (zazwyczaj cieszymy się efektami tej metody około roku do dwóch lat, później rysunek brwi zaczyna powoli blednąć i zabieg należy powtórzyć). Dużą zaletą tej metody jest naturalność efektu jaki jest osiągany po pigmentacji.
METODA HYBRYDOWA (COMBO BROWS) nazywana też “Microblading z podcieniem” – jest metodą polegającą na łączeniu dwóch technik pracy czyli microblading’u oraz bardzo delikatnego podcieniowania brwi (wykonywanego za pomocą urządzenia do mikropigmentacji). Microblading imituje naturalne włoski, natomiast podcień ma nadawać brwi wizualnej gęstości. Jest to bardzo często stosowana technika u osób z dużymi ubytkami w naturalnym zaroście brwi, gdyż osiągany rezultat jest najbardziej zbliżony do naturalnego wyglądu brwi. Jednak nadal (z uwagi na wykonywanie włosków ręcznie) nie jest to metoda odpowiednia dla skór tłustych czy naczyniowych – u osób z takim rodzajem skóry, o wiele lepiej sprawdzi się technika włosa wykonana maszynowo lub technika pudrowa.
W swojej codziennej pracy stawiam na delikatność, naturalność i subtelność efektu. Dlatego, mimo umiejętności pracy w wszystkich wyżej wymienionych technikach, pracuję i specjalizuję się głównie w trzech z nich (które dają najnaturalniejsze rezultaty):
- MICROBLADING
- MICROBLADING + PODCIEŃ (metoda hybrydowa)
- POWDER BROWS – OMBRE BROWS
IMPERIAL – Studio Makijażu Permanentnego w Poznaniu.
Makijaż permanentny, nazywany również mikropigmentacją, polega na wprowadzeniu w głąb naskórka odpowiedniego pigmentu w celu podkreślenia urody czy niwelowania niedoskonałości. W dzisiejszych czasach staje się to coraz bardziej popularny i doceniany sposób na uwydatnienie naturalnej urody. W naszym salonie wykonuję makijaż za pomocą różnych metod, dobieram ją wspólnie z klientem, stosownie do urody i preferencji klienta. Jako, że brwi stanowią ramę naszej twarzy i znacząco wpływają na nasz wygląd warto je podkreślić. Przy mikropigmentacji brwi korzystamy z metody piórkowej (nazywanej też microblading), włosa, włosa duo color, oraz z metody hybrydowej polegającej na łączeniu metod w celu uzyskania jak najlepszych efektów. Dysponuję bogatą paletą pigmentów o naturalnych barwach i mogę idealnie dopasować kolor do Twojego subtonu skóry. Makijaż permanentny ust jest stworzony dla osób które, posiadają wargi o rozmytym konturze, blizny przebiegających przez usta lub po prostu marzących o nieskazitelnie podkreślonych ustach. Prócz tradycyjnych metod oferuję metody: aquarell, 3D, lip gloss, lip light, ombre.